DS1073Z-357
DS1073Z-357
  • Manufacturer: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
  • CONEVO NO: DS1073Z-357
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Parameters
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series EconOscillator™
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Count -
Frequency 357MHz
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
Current - Supply 25 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 8-SOIC
Mounting Type Surface Mount
Base Product Number DS1073
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 1
Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 357MHz 8-SOIC