MAX22507EAUB+
MAX22507EAUB+
  • Manufacturer: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
  • CONEVO NO: MAX22507EAUB+
  • Package: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series -
Package Tube
Product Status Active
Type Transceiver
Protocol RS422, RS485
Number of Drivers/Receivers 1/1
Duplex Full
Receiver Hysteresis 250 mV
Data Rate 50Mbps
Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)