Q8F3CXXW24E
  • Manufacturer: APEM Inc.
  • CONEVO NO: Q8F3CXXW24E
  • Package: Bag
Parameters
Series Q8
RoHS RoHS
Type LED
Current 20mA
Ratings DC
Voltage 24V
Features -
Lens Size 5mm, T-1 3/4
Lamp Color White
Lens Color White
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Active
Viewing Angle 100°
Lens Transparency Diffused
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Wavelength - Peak -
Ingress Protection IP67
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)