2512-683J
  • Manufacturer: API Delevan Inc.
  • CONEVO NO: 2512-683J
  • Package: 2-SMD, J-Lead
Parameters
Series 2512
RoHS RoHS
Type -
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 68 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
DC Resistance (DCR) 5.1Ohm Max
Current Rating (Amps) 281 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 2-SMD
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 211mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
FIXED IND 68UH 281MA 5.1 OHM SMD