3483R-120M
  • Manufacturer: API Delevan Inc.
  • CONEVO NO: 3483R-120M
  • Package: 2-SMD
Parameters
Series 3483R
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 12 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.3 mA
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.3mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 12UH 1.3MA 85 MOHM SMD