P1812-393K
  • Manufacturer: API Delevan Inc.
  • CONEVO NO: P1812-393K
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 39 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 1.848Ohm Max
Current Rating (Amps) 280 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 376mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
FIXED IND 39UH 280MA 1.848OHM SM