P1812-473K
  • Manufacturer: API Delevan Inc.
  • CONEVO NO: P1812-473K
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 47 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 2.064Ohm Max
Current Rating (Amps) 260 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 366mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
FIXED IND 47UH 260MA 2.064OHM SM