ATM1040L10A
  • Manufacturer: AZ Displays
  • CONEVO NO: ATM1040L10A
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight LED
Interface LVDS
Dot Pixels 1024 x 768
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 210.43mm W x 157.82mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type -
Background Color White
Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
10.4" IPS LCD 1024 X 768