ELM57503GDL
  • Manufacturer: Bivar Inc.
  • CONEVO NO: ELM57503GDL
  • Package: Tray
Parameters
Series ELM5
RoHS RoHS
Color Green
Current 7mA
Lens Size 3mm, T-1
Lens Type Diffused
Lens Style Round with Domed Top
Part Status Active
Configuration Single
Mounting Type -
Viewing Angle 35°
Voltage Rating 2.1V
Wavelength - Peak 568nm
Millicandela Rating 4mcd
LED ASSY 0.750" 3MM GRN DIFF 2LD