MPC6-2GD220V
  • Manufacturer: Bivar Inc.
  • CONEVO NO: MPC6-2GD220V
  • Package: Bag
Parameters
Voltage 220V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Green
Lens Color -
Lens Style Round with Domed Top
Part Status Obsolete
Viewing Angle 45°
Lens Transparency Diffused
Termination Style Solder Lug
Wavelength - Peak 525nm
Ingress Protection IP54
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 80mcd
Panel Cutout Dimensions 0.23" (5.84mm)
Series MPC6-2
RoHS RoHS
Type -
Current -
Ratings -
PNL MNT 220V GREEN 3MM