PM3-PRYDW12.0
  • Manufacturer: Bivar Inc.
  • CONEVO NO: PM3-PRYDW12.0
Type LED
Current 20mA
Ratings AC/DC
Voltage 8V ~ 48V
Features -
Lens Size 5.80mm Dia
Lamp Color Yellow
Lens Color -
Lens Style Round with Domed Top
Part Status Obsolete
Viewing Angle 120°
Lens Transparency -
Termination Style Wire Leads - 12" (304.80mm)
Wavelength - Peak 585nm
Ingress Protection IP67
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 14mcd
Panel Cutout Dimensions 0.23" (5.84mm)
PNL MNT YLLW 5.8MM LENS 1' WIRE