PM5GDW18
  • Manufacturer: Bivar Inc.
  • CONEVO NO: PM5GDW18
Type LED
Current 30mA
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 2.1V
Features -
Lens Size 5mm, T-1 3/4
Lens Transparency Diffused
Termination Style Wire Leads - 18" (457.20mm)
Wavelength - Peak 568nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 25mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE 18"