| Parameters | |
|---|---|
| Series | B3 |
| RoHS | RoHS |
| Type | LED |
| Current | 3.2mA |
| Ratings | AC/DC |
| Voltage | 90V ~ 120V |
| Features | - |
| Lens Size | 28.00mm Dia |
| Lamp Color | Green |
| Lens Color | Green |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | - |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Wavelength - Peak | - |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | - |
| Panel Cutout Dimensions | 0.866" (22.00mm) |