3214X-2-204E
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 3214X-2-204E
  • Package: Tape & Reel (TR)
Parameters
Series Trimpot® 3214 - Sealed
RoHS RoHS
Tolerance ±10%
Resistance 200 kOhms
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 5
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Termination Style Gull Wing
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP