3329H-DK9-200
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 3329H-DK9-200
RoHS RoHS
Tolerance ±10%
Resistance 20 Ohms
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Round - 0.250" Dia x 0.180" H (6.35mm x 4.57mm)
Termination Style PC Pins
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP