3352E-1-502
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 3352E-1-502
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 5 kOhms
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Round - 0.350" Dia x 0.210" H (8.89mm x 5.33mm)
THUMBWHEEL POT 5K OHM 0.5W TOP