3352K-1-201
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 3352K-1-201
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 200 Ohms
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Adjustment Type Side Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Round - 0.350" Dia x 0.350" H (8.89mm x 8.89mm)
THUMBWHEEL POT 200 OHM 0.5W SIDE