4309R-101-394
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 4309R-101-394
  • Package: 9-SIP
Parameters
Series 4300R
RoHS RoHS
Tolerance ±2%
Part Status Active
Applications -
Circuit Type Bussed
Mounting Type Through Hole
Number of Pins 9
Package / Case 9-SIP
Size / Dimension 0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Power Per Element 200mW
Resistance (Ohms) 390k
Number of Resistors 8
Resistor-Ratio-Drift 50ppm/°C
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 9-SIP
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 9SIP