4608M-902-104LF
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 4608M-902-104LF
  • Package: 8-SIP
Parameters
Series 900
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 0.1µF
Part Status Obsolete
Circuit Type Isolated
Mounting Type Through Hole
Package / Case 8-SIP
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.803" L x 0.150" W (20.40mm x 3.81mm)
Dielectric Material -
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 8SIP