4609M-901-222LF
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 4609M-901-222LF
  • Package: 9-SIP
Parameters
Series 900
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 2200pF
Part Status Obsolete
Circuit Type Bussed
Mounting Type Through Hole
Package / Case 9-SIP
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.902" L x 0.150" W (22.91mm x 3.81mm)
Dielectric Material -
Number of Capacitors 8
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 9SIP