4610X-AP2-101LF
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 4610X-AP2-101LF
  • Package: 10-SIP
Parameters
Series 4600X
RoHS RoHS
Tolerance ±2%
Part Status Active
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Through Hole
Number of Pins 10
Package / Case 10-SIP
Size / Dimension 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Power Per Element 300mW
Resistance (Ohms) 100
Number of Resistors 5
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 10-SIP
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 10SIP