4814P-2-513
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: 4814P-2-513
  • Package: 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Parameters
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 14
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Power Per Element 80mW
Resistance (Ohms) 51k
Number of Resistors 13
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 14-SOM
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series 4800P
RoHS RoHS
Tolerance ±2%
Part Status Active
Applications Automotive AEC-Q200
Circuit Type Bussed
RES ARRAY 13 RES 51K OHM 14SOIC