CAY16-272J4AS
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: CAY16-272J4AS
  • Package: 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Parameters
Resistance (Ohms) 2.7k
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series CAY16-AS
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Power Per Element 63mW
RES ARR 4 RES 22 OHM 0804