CAY16-470J8LF
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: CAY16-470J8LF
  • Package: 1506, Convex, Long Side Terminals
Parameters
Series CAY16
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 16
Package / Case 1506, Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Power Per Element 62.5mW
Resistance (Ohms) 47
Number of Resistors 8
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 1506
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1506