CM453232-270JL
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: CM453232-270JL
  • Package: 1812 (4532 Metric)
Parameters
Series CM45
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 27 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 170 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 12MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
FIXED IND 27UH 170MA 3.6 OHM SMD