PM3604-25-B
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PM3604-25-B
RoHS RoHS
Height 0.265" (6.73mm)
Ratings -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Part Status Obsolete
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current Rating - Series 960 mA
Current Rating - Parallel 1.91 A
Current Saturation - Series -
DC Resistance (DCR) - Series 220mOhm Max
Current Saturation - Parallel -
DC Resistance (DCR) - Parallel 54mOhm Max
Inductance - Connected In Series 100 µH
Inductance - Connected In Parallel 25 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH SMD