PTA4543-2010CIB102
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PTA4543-2010CIB102
  • Package: Tray
Parameters
Series Pro Audio PTA
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Fader Type Standard
Resistance 1 kOhms
Part Status Active
Travel Range 45mm
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
SLIDE POT 1K OHM 0.25W TOP 45MM