PTB4543-2010APB103
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PTB4543-2010APB103
  • Package: Tray
Parameters
Series Pro Audio PTB
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Fader Type Standard
Resistance 10 kOhms
Part Status Active
Travel Range 45mm
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 3.465" L x 0.630" W x 0.315" H (88.00mm x 16.00mm x 8.00mm)
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 45MM