PTF45-154A-503B2
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PTF45-154A-503B2
  • Package: -
Parameters
Series Pro Audio PTF
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Fader Type Dual
Resistance 50 kOhms
Part Status Active
Travel Range 45mm
Mounting Type Panel Mount
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 1.280" H (73.00mm x 20.00mm x 32.50mm)
SLIDE POT 50K OHM 0.25W TOP 45MM