PTF45-202A-203C3
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PTF45-202A-203C3
  • Package: Bulk
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Fader Type Dual
Resistance 20 kOhms
Part Status Active
Travel Range 45mm
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 0.551" H (73.00mm x 20.00mm x 14.00mm)
SLIDE POT 20KOHM 0.125W TOP 45MM