PTF60-084T-103A2
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PTF60-084T-103A2
  • Package: -
Parameters
Series Pro Audio PTF
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Fader Type Dual
Resistance 10 kOhms
Part Status Active
Travel Range 60mm
Mounting Type Panel Mount
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 3.465" L x 0.787" W x 1.051" H (88.00mm x 20.00mm x 26.70mm)
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 60MM