PTF60-154A-502B2
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PTF60-154A-502B2
  • Package: -
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Fader Type Dual
Resistance 5 kOhms
Part Status Active
Travel Range 60mm
Mounting Type Panel Mount
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 3.465" L x 0.787" W x 1.280" H (88.00mm x 20.00mm x 32.50mm)
SLIDE POT 5K OHM 0.5W TOP 60MM