PVA2A684A01R00
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PVA2A684A01R00
  • Package: Cut Tape (CT),Digi-Reel®
RoHS RoHS
Tolerance ±25%
Resistance 680 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.108" x 0.087" Face x 0.032" H (2.75mm x 2.20mm x 0.80mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
TRIMMER 680K OHM 0.1W SMD