PVF2A103A11R00
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: PVF2A103A11R00
  • Package: Tape & Reel (TR)
Parameters
Series PVF2
RoHS RoHS
Tolerance ±30%
Resistance 10 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.001W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Square - 0.079" x 0.079" Face x 0.091" H (2.00mm x 2.00mm x 2.30mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Carbon
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
TRIMMER 10KOHM 0.001W J LEAD TOP