SRF0703-220M
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: SRF0703-220M
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SRF0703
RoHS RoHS
Height 0.142" (3.60mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 811 mA
Current Rating - Parallel 1.62 A
Current Saturation - Series 830 mA
DC Resistance (DCR) - Series 620mOhm Max
Current Saturation - Parallel 1.67 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 150mOhm Max
Inductance - Connected In Series 88 µH
Inductance - Connected In Parallel 22 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD