SRF0703-681M
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: SRF0703-681M
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SRF0703
RoHS RoHS
Height 0.142" (3.60mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 143 mA
Current Rating - Parallel 290 mA
Current Saturation - Series 150 mA
DC Resistance (DCR) - Series 16.17Ohm Max
Current Saturation - Parallel 310 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel 3.96Ohm Max
Inductance - Connected In Series 2.72 mH
Inductance - Connected In Parallel 680 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 680UH SMD