SRF1280-820M
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: SRF1280-820M
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SRF1280
RoHS RoHS
Height 0.315" (8.00mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 1.04 A
Current Rating - Parallel 2.09 A
Current Saturation - Series 2.03 A
DC Resistance (DCR) - Series 578mOhm Max
Current Saturation - Parallel 4.06 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 153mOhm Max
Inductance - Connected In Series 328 µH
Inductance - Connected In Parallel 82 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 82UH SMD