SRF1280A-681M
  • Manufacturer: Bourns Inc.
  • CONEVO NO: SRF1280A-681M
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 380 mA
Current Rating - Parallel 760 mA
Current Saturation - Series 697 mA
DC Resistance (DCR) - Series 4.888Ohm Max
Current Saturation - Parallel 1.39 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 1.296Ohm Max
Inductance - Connected In Series 2.72 mH
Inductance - Connected In Parallel 680 µH
Series SRF1280A
RoHS RoHS
Height 0.315" (8.00mm)
Ratings AEC-Q200
INDUCT ARRAY 2 COIL 680UH SMD