ASMT-JN32-NWXH1
  • Manufacturer: Broadcom Limited
  • CONEVO NO: ASMT-JN32-NWXH1
  • Package: 1616 (4040 Metric)
Parameters
Series ASMT-Jx3x
RoHS RoHS
Color White, Neutral
CCT (K) 4150K (3800K ~ 4500K)
Part Status Obsolete
Current - Max 700mA
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 140°
Current - Test 350mA
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)
Supplier Device Package -
CRI (Color Rendering Index) -
Flux @ 25°C, Current - Test 131lm (114lm ~ 148lm)
Flux @ 85°C, Current - Test 111lm
Lumens/Watt @ Current - Test 117 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V