GMC10CG182G50NT
  • Manufacturer: CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
  • CONEVO NO: GMC10CG182G50NT
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 1800 pF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0603