CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
  • Manufacturer: Cardinal Components Inc.
  • CONEVO NO: CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series CX5
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 24 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD