D32G-016.368M
  • Manufacturer: Connor Winfield
  • CONEVO NO: D32G-016.368M
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series D32G
RoHS RoHS
Type TCXO
Output Clipped Sine Wave
Ratings -
Function -
Frequency 16.368 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV