HZA226M080F24VT-F
  • Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • CONEVO NO: HZA226M080F24VT-F
  • Package: Radial, Can - SMD
Parameters
Series HZA_V
RoHS RoHS
Type Hybrid
Ratings AEC-Q200
Features -
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Part Status Active
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
Voltage - Rated 80 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 220 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.55 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
CAP ALUM POLY HYB 22UF 80V SMD