MC22FF111J-F
  • Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • CONEVO NO: MC22FF111J-F
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Capacitance 110 pF
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated 1 kV
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP MICA 110PF 5% 1KV 2220