MCM01-009CD180G-F
  • Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • CONEVO NO: MCM01-009CD180G-F
  • Package: Nonstandard SMD
Parameters
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features RF, High Frequency
Tolerance ±2%
Capacitance 18 pF
Package / Case Nonstandard SMD
CAP MICA 18PF 2% 500V SMD