MCM01-014CD180J-F
  • Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • CONEVO NO: MCM01-014CD180J-F
Features RF, High Frequency
Tolerance ±5%
Capacitance 18 pF
Part Status Obsolete
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension -
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
CAP MICA 18PF 5% 500V SMD