MCM01-016DD250J-F
  • Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • CONEVO NO: MCM01-016DD250J-F
Features RF, High Frequency
Tolerance ±5%
Capacitance 25 pF
Part Status Active
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension -
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
CAP MICA 25PF 5% 500V SMD