MXO45HST-3C-29M491200
  • Manufacturer: CTS-Frequency Controls
  • CONEVO NO: MXO45HST-3C-29M491200
Function Enable/Disable
Frequency 29.4912 MHz
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 40mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL