MXO45HSTLV-3I-25M000000
  • Manufacturer: CTS-Frequency Controls
  • CONEVO NO: MXO45HSTLV-3I-25M000000
  • Package: 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Parameters
Series MXO45HSTLV
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 25mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL