743C0832201FP
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 743C0832201FP
  • Package: 2008, Concave, Long Side Terminals
Parameters
Series 743
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 8
Package / Case 2008, Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 2.2k
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 2008